Bojan Kina Kangxi
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), ovoid form, dekor av stiliserade blommor och blad i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 14 cm
Smärre slitage, fotringen med obetydlig nagg
596342
2018-12-08