Bojan Kina
Vollendet
2018-12-08
596359
| Höchstes Gebot | 32 000 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor av figur på qilin samt bananplanta i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 18 cm
Smärre nagg