Bordslampa Tiffany-stil

Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil
Bordslampa Tiffany-stil

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, Tiffany-stil, Nostaliga Design AB, stomme i patinerad metall, skärm av glasbitar med dekor av trollsländor, höjd ca 62 cm, skärmens diameter ca 39 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

596439

2018-12-08