Äldre böcker i samtida band, 24 vol.
Klubbat för:
9 200 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
ÄLDRE BÖCKER I SAMTIDA BAND (24). Parti äldre böcker (huvudsakloigen 1600- och 1700-tal) i blandade ämnen, mestadels teologi och kyrkohistoria, men även filosofi, historia och vitterhet. Balnd annat: CURTIUS RUFUS. De rebus gestis Alexandri Magni. Amsterdam, 1689, WALCH. Historische und theologische Einleitung in die Religions-Streitigkeiten... Jena, 1733, GOODWIN. Moses & Aaron, seu civiles & ecclesiastici ritus... Bremen, 1703, WICQUEFORT. Memoires touchant les ambassadeurs et les ministres publics. Haag, 1677.
Med flera.
Inalles 24 volymer. Ej kollationerade. Defekter och skador kan förekomma, liksom lösdelar.
Kuntoraportti
Se text!
596470
Päivämäärä:
2018-12-17