Salongsgrupp blandstil

Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil
Salongsgrupp blandstil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 6 dlr, blandstil, 1900-talets början, bestående av: soffa fanerad i mahogny, oval bord, fanerat i mahogny, oval bord med uddig kant, fanerat i mahogny, stolar, 2 st, stomme i ek, delvis fanerade i mahogny, med stoppad sitsar med textil klädsel, fåtöljer, 2 st, med svängda mahogny ben samt med stoppad sitsar med textil klädsel, stolars sitthöjd ca 43 cm, soffans sitthöjd ca 38 cm, soffans längd ca 205 cm, större bordets höjd ca 69.5, 98x63 cm, mindre bordets höjd ca 77, 61x44 cm

Lagningar inklusive skivan till mindre bordet med en lagad spricka, fanéringsskador, åldersrelaterat slitage

596494

2018-12-06