Jan Bocan stolar

Jan Bocan stolar
Jan Bocan stolar
Jan Bocan stolar
Jan Bocan stolar
Jan Bocan stolar
Jan Bocan stolar

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JAN BOCAN, fåtöljer, 1 par, formgivna för den Tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sits och rygg i violett ulltextil, sitthöjd ca 33 cm

PROVENIENS:
Tjeckoslovakiska ambassaden Stockholm

Bruksslitage

596501

2018-12-08