Hängskåp 1800-tal

Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄNGSKÅP, furu, 1800-talets första hälft, allmoge, med räfflad dörr med invändig skedhylla, låda, bemålat, daterat 1833, höjd ca 72, 56x24 cm, nyckel medföljer

Senare bemålning, slitage

596526

2018-12-06