Oljemålning efter Nicolas Poussin
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NICOLAS POUSSIN (1594-1665), efter, Gråtande vid Jesu kropp, sannolikt utförd under 1600-talets slut, olja på duk ca 35x49 cm, i förgylld ram i empire (omkring 1830-40)
Uppfodrad duk, färgbortfall, slitage
596563
2018-12-06