Uniform på docka m/1886 Rubinska samlingen
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
UNIFORM PÅ DOCKA, svensk, för officer vid Generalstabskåren, vapenrock m/1845, byxor, kappa m/1910, paradskärp, ägiljett, epåletter, sabel m/1899 med sabelkoppel
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen.
Docka med skador på händer
596573
2018-12-06