Christian Rothe soppslev silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHRISTIAN ROTHE, soppslev, silver, rokoko, punsad och graverad dekor, svarvat svärtat träskafft med benknopp, stämplad Christian Rothe (mästare 1775-1798), Karlskrona 1784, längd 37 cm

Spår av invändig förgyllning, slitage, undersida med ägarmonogram AGE

596595

2018-12-06