Christian Rothe soppslev silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTIAN ROTHE, soppslev, silver, rokoko, punsad och graverad dekor, svarvat svärtat träskafft med benknopp, stämplad Christian Rothe (mästare 1775-1798), Karlskrona 1784, längd 37 cm
Spår av invändig förgyllning, slitage, undersida med ägarmonogram AGE
596595
2018-12-06