Signe Persson Melin tekanna

Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna
Signe Persson Melin tekanna

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIGNE PERSSON MELIN (född 1925): Tekanna, Höganäs Keramik, stengods, signerad S P-M (Signe Persson Melin) samt ´Celadon´, ur provkollektion för Höganäs Keramik, höjd med hänkel 20 cm

Nagg i kanten nertill

596644

2018-12-09