Byrå 1700-tal rokoko
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, rokoko, möjligen Tyskland, 2-lådig, fanér i valnöt, höjd ca 89, 45x92 cm
Proveniens: Släkten Ehrenborg, Kråks Herrgård, Västergötland.
Skador, delar saknas, sprickor i fanér, senare nyckel, lösa delar
596672
2018-12-07