Byrå 1700-tal rokoko

Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko
Byrå 1700-tal rokoko

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, möjligen Tyskland, 2-lådig, fanér i valnöt, höjd ca 89, 45x92 cm

Proveniens: Släkten Ehrenborg, Kråks Herrgård, Västergötland.

Skador, delar saknas, sprickor i fanér, senare nyckel, lösa delar

596672

2018-12-07