Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, blandstil, tidigt 1900-tal, enligt uppgift Böhmen, 6 ljusarmar, elektrifierad med sex ljuspunkter, stomme i mässing, olikformade prismor, skiva i blått koboltglas, höjd ca 70, diameter 60 cm

Smärre åldersrelaterat slitage

596757

2018-12-07