Bestick silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK, 20 dlr., silver, Sverige, 18/1900-tal, av varierande tillverkare samt modell och storlek, bland annat "Perl", "Engelsk snäck" samt "Gammal fransk", längd ca 14-21 cm, vikt exkl. knivarna ca 991 g
Slitage, vissa med gravyr
596762
2018-12-07