Jan Bocan fåtöljer
Klubbat för:
9 800 SEK
Arviointi
10 000 SEK
Kuvaus
JAN BOCAN, fåtöljer, 1 par, formgivna för den Tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sits och rygg i violett ulltextil, sitthöjd ca 33 cm
PROVENIENS
Tjeckoslovakiska ambassaden Stockholm
Kuntoraportti
Bruksslitage
596786
Päivämäärä:
2018-12-08