Jan Bocan fåtöljer

Jan Bocan fåtöljer
Jan Bocan fåtöljer
Jan Bocan fåtöljer
Jan Bocan fåtöljer
Jan Bocan fåtöljer
Jan Bocan fåtöljer

Klubbat för:

9 800 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

JAN BOCAN, fåtöljer, 1 par, formgivna för den Tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sits och rygg i violett ulltextil, sitthöjd ca 33 cm

PROVENIENS
Tjeckoslovakiska ambassaden Stockholm

Kuntoraportti

Bruksslitage

596786

Päivämäärä:

2018-12-08