Manschettknappar 1 par guld emalj
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 14 k tvåfärgat s.k. deux-couleurs, New York 1980-tal, märkta 56 och prestigestämpel Fabergé med kyrilliska bokstäver (inga ryska kontrollstämplar), rund platta med ljusblå guillocherad emalj med dekor av rysk kejserlig krona med två röda cabochonslipade stenar och rosenslipade diamanter, runt plattan lagerkrans, plattans diameter 2 cm, vikt 18 g
596799
2018-12-09