Manschettknappar 1 par guld emalj

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 14 k tvåfärgat s.k. deux-couleurs, New York 1980-tal, märkta 56 och prestigestämpel Fabergé med kyrilliska bokstäver (inga ryska kontrollstämplar), rund platta med ljusblå guillocherad emalj med dekor av rysk kejserlig krona med två röda cabochonslipade stenar och rosenslipade diamanter, runt plattan lagerkrans, plattans diameter 2 cm, vikt 18 g

596799

2018-12-09