Porslin Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNA, TEDOSA, ASSIETT, 3 dlr., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) och Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, famille rose samt famille verte, höjd ca 13-18, diameter 13 cm
Assietten med lagning/spricka, tedosans lock ej original samt med nagg, lockurnan med spricka
596836
2018-12-07