Simon Gate likör- starkvinsset

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SIMON GATE, glas, 59 dlr, "Astrid", 1920-tal, för Orrefors och Sandvik, bruntonat glas, bestående av: 27 snapsglas, 12 vitvinsglas, 7 sherryglas,5 likörglas, 4 rödvinsglas, 4 ölkupor

Zustandsbeschreibung

smärre bruksslitage

596966

2018-12-08