Stolar nyrokoko
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, nyrokoko, 1800-talets slut, betsat trä med skuren, vridad dekor, sits i rotting, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, ställvis förlust av betsning, märken, repor, fläckar, torrsprickor, en stol är något ostadig, några rotting skador, två sitser har haft rottingen omgjorts, lagningar
597047
2018-12-08