Stolar nyrokoko

Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko
Stolar nyrokoko

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 6 st, nyrokoko, 1800-talets slut, betsat trä med skuren, vridad dekor, sits i rotting, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, ställvis förlust av betsning, märken, repor, fläckar, torrsprickor, en stol är något ostadig, några rotting skador, två sitser har haft rottingen omgjorts, lagningar

597047

2018-12-08