Nysilver 30/40-tal

Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal
Nysilver 30/40-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRICKA, MUGGAR, KANNA, 8 dlr, nysilver, 1930-40-tal, kanna Sylvia Stave för CG Hallberg, 1930-tal, formgiven 1933, stämplad CGH ALP, brickan längd 40 cm, 6 skedar medföljer

Slitage, repor, kanna med buckla, trähandatg med sprickor

597137

2018-12-08