Lyth Meddelande med 9 serigrafier 1984

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

HARALD LYTH. FERRY, JEAN. Meddelande.
Bok med 9 serigrafier utförda i anslutning till Le mécanicien et autres contes av Jean Ferry, 1984, signerade och numrerade Lyth 81 av 90.
Liten 4to (250x150 mm). Text och serigrafier lösa i brun hfrbdkassett.Titlar: Foliant, Rucklaren, Språng, Spel, III, Dionysiskt, Bördan, Upprop, Gidouille

Zustandsbeschreibung

597205

2018-12-07