Besticksdelar silver Svensk Rund 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

3 500 SEK

Kuvaus

BESTICK, 20 dlr, silver, modell Svensk Rund, 1800-talets första kvartal, olika mästare bl a Daniel Hallman(verksam 1805-1825), Stockholm, respektive Seseman, Arboga, bestående av: 20 matskedar, total vikt ca 1310 g

Kuntoraportti

Monogramgravyrer förekommer

597252

Päivämäärä:

2018-12-07