Aly ben Salem Komposition med fantasidjur
2018-12-08
597306
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ALY BEN SALEM (Tunisien/Sverige, 1910-2001): Komposition med fantasidjur, signerad Aly ben Salem, gouache på papper, 40 x 40 cm
Proveniens: Inköpt av nuvarande ägares moder av konstnärens son omkring 2000.