Armband 18k guld

Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld
Armband 18k guld

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ARMBAND, 18 k guld, fantasilänk, centredelen, spänneformad med blå emalj dekor, stämplat ´´CT´´ sannolikt för Conrad Thulin (verksam i Landskrona 1822-1855), längd ca 18.5 cm, totalvikt ca 23.4 g

Länkarna med lagningar, 2 länkar har ersätts, centredelen och länkar med bucklor, centredelen med några mindre hål, slitage

597473

2018-12-11