Armband 18k guld
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ARMBAND, 18 k guld, fantasilänk, centredelen, spänneformad med blå emalj dekor, stämplat ´´CT´´ sannolikt för Conrad Thulin (verksam i Landskrona 1822-1855), längd ca 18.5 cm, totalvikt ca 23.4 g
Länkarna med lagningar, 2 länkar har ersätts, centredelen och länkar med bucklor, centredelen med några mindre hål, slitage
597473
2018-12-11