Berndt Friberg, skålfat

Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat
Berndt Friberg, skålfat

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålfat, Gustavsberg, harpälsglaserat stengods, signerad Friberg samt med Gustavsbergs studiohand, höjd ca 6,5 diameter 25 cm

minimalt slitage

597510

2018-12-09