Edvin Ollers Elon glasservis
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EDVIN OLLERS, "Elon", glasservis, 121 dlr, Kosta, 1900-talets första hälft, pantograferad dekor, bestående av: 13 ölglas, 13 vitvinsglas, 19 rödvinsglas, 26 selterglas, 11 likörglas, 15 snapsglas samt. 25 dessertvinsglas
Minimalt slitage
597527
2018-12-09