Edvin Ollers Elon glasservis

Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis
Edvin Ollers Elon glasservis

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EDVIN OLLERS, "Elon", glasservis, 121 dlr, Kosta, 1900-talets första hälft, pantograferad dekor, bestående av: 13 ölglas, 13 vitvinsglas, 19 rödvinsglas, 26 selterglas, 11 likörglas, 15 snapsglas samt. 25 dessertvinsglas

Minimalt slitage

597527

2018-12-09