Tillbaka till katalog
Taklampa Italien
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Beskrivning
TAKLAMPA, 1900-talets slut, sannolikt Italien, Stilnovo-stil, kopia efter "Scaccino", 8-armad stomme i mässing med emaljerade skärmar, höjd t.o.m takfäste ca 110 cm, diameter ca 144 cm
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
597596
Datum:
2018-12-10