Tillbaka till katalog

Taklampa Italien

Taklampa Italien
Taklampa Italien
Taklampa Italien
Taklampa Italien
Taklampa Italien
Taklampa Italien
Taklampa Italien
Taklampa Italien

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

9 000 SEK

Beskrivning

TAKLAMPA, 1900-talets slut, sannolikt Italien, Stilnovo-stil, kopia efter "Scaccino", 8-armad stomme i mässing med emaljerade skärmar, höjd t.o.m takfäste ca 110 cm, diameter ca 144 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

597596

Datum:

2018-12-10