Damarbetsbord

Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord
Damarbetsbord

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

DAMARBETSBORD, Louis XVI, omkring 1800, fanerat med mahogny, låda i sargen, skiva delvis läderklädd, gallerkant och hjultrissor i mässing, höjd ca 73, 71x42 cm, nyckel finns

Slitage, blekt, fanerlagningar, sprickor

597606

2018-12-12