Damarbetsbord
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DAMARBETSBORD, Louis XVI, omkring 1800, fanerat med mahogny, låda i sargen, skiva delvis läderklädd, gallerkant och hjultrissor i mässing, höjd ca 73, 71x42 cm, nyckel finns
Slitage, blekt, fanerlagningar, sprickor
597606
2018-12-12