Tallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TALLRIKAR, 21 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av vass med sjöfåglar i underglasyrblått, brättet med pionkvistar, diameter ca 25 cm
PROVENIENS: tidigare inköpta på Antik West, Göteborg
Nagg, sprickor
597608
2018-12-12