Evald Dahlskog Skisser Ivar Kreuger

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EVALD DAHLSKOG (1894-1950): 2 st, skisser till Tändsticksbolagets nybyggnad, V. Trädgårdsgatan, 15, Stockholm, "Skiss till intarsia Ivar Kreugers hem", akvareller, ca 15x20 resp 16x22 cm, signerad E Dahlskog och daterad -28

Gulnade

597791

2018-12-11