Vas på träsockel silver
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS på träsockel, silver, rokokostil, trumpetformad, sockeln skyltmärkt "Julipokalen IV Västmanlands Folkblads vandringspris", stämplad GAB Stockholm 1932, höjd 30,5 cm, silvervikt 460 g
Ograverad vas, spår av invändig förgyllning
597912
2018-12-14