Alvar Aalto vas

Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas
Alvar Aalto vas

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ALVAR AALTO, vas, Iittala, Finland, tillverkad 1998 till minne av Alvar Aaltos 100-års dag, grönskiftande glasmassa, stämplad undertill, numrerad 860/1998, höjd ca 40 cm

Smärre slitage

598020

2018-12-11