Supsked silver 1700-tal

Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal
Supsked silver 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SUPSKED, silver, 1700-talets första hälft, oidentifierad stämpel, möjligen Kalmar, filad dekor, ändknapp med påldda blad samt ring, skedblad med graverad dekor av stiliserad bladverk, längd ca 15 cm

598029

2018-12-11