Sköld Indien 1800-tal

Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal
Sköld Indien 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PARERSKÖLD, s ka madu, 1800-tal, södra Indien, Maratha, skölddel i stål med ciselerad och punsad dekor av jaktscener samt 4 sköldbucklor, bemålad baksida med sstiliserade blommor, horn med avslut av spetsar i smide, längd ca 93 cm

Slitage

598039

2018-12-11