Starkvinsglas sengustavianska
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STARKVINSGLAS, 1800-talets början, 10 st (4+2+2+2), 6 st med fyrkantig fot, skärslipade ben, delvis med kulad botten, FAT, 2 st, graverad dekor i form av festonger, diameter ca 16,5, högsta höjd (glas) 13 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)
Nagg
598200
2018-12-19