Starkvinsglas sengustavianska

Starkvinsglas sengustavianska
Starkvinsglas sengustavianska
Starkvinsglas sengustavianska
Starkvinsglas sengustavianska
Starkvinsglas sengustavianska
Starkvinsglas sengustavianska

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STARKVINSGLAS, 1800-talets början, 10 st (4+2+2+2), 6 st med fyrkantig fot, skärslipade ben, delvis med kulad botten, FAT, 2 st, graverad dekor i form av festonger, diameter ca 16,5, högsta höjd (glas) 13 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

Nagg

598200

2018-12-19