Brännvinsglas 1700-tal
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DRICKSGLAS, 7+1, 1700-tal och 1800-talets början, 6 spetsglas med kraftig fot, 1 par, 1 selterglas, samtliga med graverad dekor, 1 glas med Fredrik den stores (Fredrik II av Preussen) monogram, höjd ca 10-12,5 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)
598233
2018-12-19