Carl Gustaf Fyrwald
Klubbat för:
1 700 SEK
2 000 SEK
CARL GUSTAF FYRWALD (spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825/32), spegel, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad CGF samt otydlig Stockholms hallstämpel, dekor i pastellage, förgylld och bemålad, höjd ca 99x44 cm
Senare bemålad och förgyllning, och bakstycke
598305
2018-12-12