Carl Gustaf Fyrwald

Carl Gustaf Fyrwald
Carl Gustaf Fyrwald
Carl Gustaf Fyrwald
Carl Gustaf Fyrwald
Carl Gustaf Fyrwald
Carl Gustaf Fyrwald

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

CARL GUSTAF FYRWALD (spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825/32), spegel, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad CGF samt otydlig Stockholms hallstämpel, dekor i pastellage, förgylld och bemålad, höjd ca 99x44 cm

Senare bemålad och förgyllning, och bakstycke

598305

2018-12-12