Bordslampor Frankrike 1800-tal
2018-12-12
598390
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-tal, Frankrike, förgyllt och patinerad brons, kolonnformade skaft, 3-benade med tassfötter på trepassformat postament, elektrifierade, , höjd inklusive medföljande skärm ca 46 cm
Renoverade, elektrifierade, senare omarbetade från ljusstakar