Bordslampor Frankrike 1800-tal

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-tal, Frankrike, förgyllt och patinerad brons, kolonnformade skaft, 3-benade med tassfötter på trepassformat postament, elektrifierade, , höjd inklusive medföljande skärm ca 46 cm

Renoverade, elektrifierade, senare omarbetade från ljusstakar

598390

2018-12-12