Carl Malmsten Bergshamra
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Bergshamra", 1900-talets andra hälft, trädgårdsmöbel, 6 dlr. bestående av 2 bord, soffa samt 3 karmstolar, mörkbetsad furu, ITA Ingelstaverken AB, etikettmärktavis brännmärkta "INGELSTAVERKEN AB", höjd ca 70, 130x83, längd soffa 150, sitthöjd 41cm
PROVENIENS
Kåre Malmsten, Carl Malmstens barnbarn
Bruksslitage
598437
2018-12-15