Oindentifierad konstnär blandteknik Bali

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Bali, 1900-tal, Motiv med skördearbetare på risterasser, signerad Rineh, Ubud, Bali, blandteknik på duk, 55x36 cm
Historik: Ubud är en region på Bali med tropisk regnskog. Speciella är de risterasser som syns i landskapet.

598467

2018-12-15