Oindentifierad konstnär blandteknik Bali
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Bali, 1900-tal, Motiv med skördearbetare på risterasser, signerad Rineh, Ubud, Bali, blandteknik på duk, 55x36 cm
Historik: Ubud är en region på Bali med tropisk regnskog. Speciella är de risterasser som syns i landskapet.
598467
2018-12-15