Pastell ca 1900

Pastell ca 1900
Pastell ca 1900
Pastell ca 1900
Pastell ca 1900
Pastell ca 1900
Pastell ca 1900

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, omkring 1900, kopia av Jean-Marc Nattier (Frankrike, 1685-1766), Hertigannan av Chartes kostymerad som Hebe, pastell på pannå, originalet finns på national museum, blyertssignerad Emil Friberg, ca 63x50 cm

Skador på ramen, några delar av ramen är lösa, smuts på insidan av glaset.

598514

2018-12-15