Ring med syntetisk blå spinell
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 18k guld, med rektangulär, trappslipad, syntetisk blå spinell, Widar Karlsson Guldsmedsfirma, Göteborg, med otydlig årstämpel, ringstorlek 18.5, totalvikt ca 6.3 g
Slitage, några mindre nagg på stenen
598537
2018-12-14