Ring med syntetisk blå spinell

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RING, 18k guld, med rektangulär, trappslipad, syntetisk blå spinell, Widar Karlsson Guldsmedsfirma, Göteborg, med otydlig årstämpel, ringstorlek 18.5, totalvikt ca 6.3 g

Slitage, några mindre nagg på stenen

598537

2018-12-14