Gunnar Cyrén ´´Nobel Guld´´ fiskbestick

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR CYRÉN (1931-2013), "Nobel Guld", fiskbestick, 16 dlr, formgiven 1991, Gense, förgyllt rostfritt stål, bestående av 8 fiskgafflar samt 8 fiskknivar, längd ca 18.5 och 21 cm

Ingår i temaauktionen Scandinavian design

Bruksslitage

598540

2018-12-12