Urnor empire

Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire

Klubbat för:

950 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

URNOR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, porslin, med uppsvängda hänklar med medusahuvuden, dekor av figurscener, höjd ca 31 cm

Zustandsbeschreibung

En med omffatande lagningar, slitage

598564

2018-12-13